2023-08-31

Powrót do szkoły (muzycznej) 2023 – co warto zabrać ze sobą w szkolne mury?

Powrót do szkoły muzycznej to nie tylko zeszyty i podręczniki, lecz również możliwość odkrywania nowych brzmień i pokonywania kolejnych wyzwań.

Stawanie się mistrzem swojego instrumentu to zajęcie pełne ekscytujących momentów. Ale aby w pełni cieszyć się zdobywaniem następnych szlifów, musisz najpierw zadbać o właściwe wyposażenie.

Przygotuj swój muzyczny zestaw już teraz – wybraliśmy dla Ciebie najciekawsze pozycje z naszej akcji Back to School!

Gitara klasyczna

Dlaczego warto mieć gitarę klasyczną przed rozpoczęciem muzycznej edukacji? Ano dlatego, że stanowi ona techniczną podstawę do stworzenia bazy przydatnej później w nauce gry na innych instrumentach.

Istnieje szeroki repertuar kompozycji do wykonania na tym rodzaju gitary. Możesz ćwiczyć swój styl i rozwijać umiejętności w różnych kierunkach.

Nasza propozycja: Arrow Calma 3/4 Gloss

Flet

Znany ze swojego melodyjnego i delikatnego brzmienia, flet jest jednym z instrumentów, które najczęściej pojawiają się w kontekście nauki w szkole muzycznej.

Stanowi właściwy wstęp do gry na pozostałych dęciakach. Umożliwia całkiem sensowną eksplorację różnych stylów, a regularna gra na nim przełoży się na precyzyjną kontrolę oddechu.

Nasza propozycja: Mat Max Janko Renesans

Dzwonki chromatyczne

Czyli innymi słowy: cymbałki. To instrument wytwarzający charakterystyczny dźwięk o metalicznym brzmieniu, który dodaje wyjątkowego akcentu wielu rodzajom muzyki – zarówno tym tradycyjnym, jak i bardziej eksperymentalnym.

Wybór dzwonków chromatycznych może być okazją do odkrycia fascynujących technik muzycznych wywodzących się z różnych części globu.

Przede wszystkim: gra na cymbałkach nie wiąże się z jakimiś ściśle określonymi regułami. Daje to dużą swobodę w eksplorowaniu dźwięków, efektów i stylów.

Nasza propozycja: Mat Max 27-tonowe

Gitara elektryczna

Gitara elektryczna wyróżnia się mocnym i dynamicznym brzmieniem, które jest idealne do wyrazistych riffów, solówek i partii melodycznych w różnych gatunkach muzycznych, od rocka, poprzez blues czy pop, po metal.

Dzięki rozmaitym efektom, przetwornikom i technikom gry, umożliwia eksplorację bogatego spektrum dźwięków, co pozwala na tworzenie unikalnych i zróżnicowanych kompozycji.

Słowem, elektryk to zaproszenie do wspaniałej przygody dla tych, którzy pragną tworzyć utwory pełne energii i ekspresji. Do edukacji w szkole muzycznej, gdzie poznasz wielu zajawkowiczów, z którymi można myśleć o założeniu zespołu – wybór jak znalazł!

Nasza propozycja: Arrow ST 211 Amburst Rosewood/White

Pianino cyfrowe

Pianina cyfrowe oferują możliwość eksploracji różnorodnych brzmień, stylistyk i efektów dźwiękowych. To świetny kierunek dla muzyków ceniących sobie wszechstronność i pole do eksperymentów.

No i nie oszukujmy się, swoją rolę gra tu także mobilność. Własne pianino możesz spokojnie zabrać do szkoły, a następnie z powrotem do domu. Tacy na przykład perkusiści już nie dysponują tym luksusem.

Pianinom często towarzyszą załączane w zestawie pakiety edukacyjne, które zdecydowanie przyspieszą Twój muzyczny rozwój i pomogą Ci śledzić progres.

Nasza propozycja: Alesis Concert 88 klawiszy

Mini wzmacniacz gitarowy

Duży wzmacniacz jest niekoniecznie dobrym wyborem do szkoły; lepiej mieć niewielki gabarytowo sprzęt, który możesz łatwo zabrać ze sobą wszędzie tam, gdzie potrzebujesz zagrać na swojej gitarze elektrycznej… lub na basie.

Nasza propozycja dla gitarzystów: Marshall MG10 Gold 10W

Nasza propozycja dla basistów: Peavey Max 158 MkII

Gotowy na nowy rok szkolny?

Pamiętaj: wyprawka szkolna to jedno, ale warto postawić na instrumenty, które zostaną z Tobą na dłużej i pozwolą osiągnąć wyższy poziom gry nie tylko w kontekście edukacji.

Dlatego zebraliśmy najciekawsze propozycje z bogatych zbiorów RNR w jednym miejscu. Zobacz koniecznie naszą ofertę Back to School 2023!

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 601 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
świetna gitara
2024-04-30
Wszystko w należytym porządku
pixel