Kapodastry

( ilość produktów: 19 )

Kapodastry to akcesoria stosowane do skracania długości strun gitary, pozwalające tym samym na łatwą zmianę wysokości dźwięku. Znacząco usprawnią Twoje możliwości związane z komponowaniem nowych utworów i eksperymentowaniem podczas gry. Sprawdź naszą ofertę!

Kapodaster to niewielkie urządzenie o dość prostej konstrukcji, mocowane na gryfie gitary lub innego instrumentu strunowego wyposażonego w nabite na podstrunnicę progi. Jego główną funkcją jest zmiana długości struny, co umożliwia grę akordów i uzyskiwanie melodii w innej intonacji – bez konieczności ponownego strojenia.

Kapodaster jest zazwyczaj wykonany z metalu i posiada kształt klamry, przylegającej do gryfu na wybranym przez muzyka progu. Po umieszczeniu kapodastra na instrumencie, możesz go przycisnąć, aby zwiększyć napięcie struny i tym samym podnieść dźwięk.

Z użyciem przez artystę kapodastra spotykamy się w rozmaitych gatunkach i stylach muzycznych. Najczęściej jednak ma to miejsce w przypadku folku i rocka.

Kapodaster – jakie są korzyści z jego stosowania?

Kapodastry pozwalają na szybkie transponowanie utworów i eksperymentowanie z różnorodnymi brzmieniami. Z tego względu są polecane zwłaszcza gitarzystom, którzy chcą w obrębie swoich kompozycji łączyć kilka stylistyk – albo najzwyczajniej w świecie grają w różnych zespołach, z których każdy reprezentuje inny gatunek.

Szczególnie docenisz posiadanie kapodastra podczas jam session z innymi artystami – możliwość szybkiej zmiany tonacji bez konieczności ciągłego przestrajania gitary jest nieoceniona.

Na jakie marki produkujące kapodastry warto postawić?

Kapodastry różnią się pod względem jakości wykonania i sposobu mocowania na instrumencie. Na rynku jest wiele modeli, przygotowanych z myślą o twórcach posiadających rozmaite potrzeby i preferencje.

Dlatego nieustannie poszerzamy ofertę RNR, abyś zawsze mógł znaleźć u nas kapodastry, które wniosą wartość dodaną do Twoich wrażeń z gry. Stawiamy na tak uznanych producentów, jak G7th, Dunlop czy GTR Tools.

Na jakie aspekty kapodastrów należy zwrócić uwagę przy zakupie?

Istnieje kilka czynników, które trzeba rozważyć przed kupnem. Pierwszym z nich jest kompatybilność – musisz upewnić się, że dany kapodaster może być stosowany na Twoim instrumencie, czyli że pasuje do jego gryfu i będzie można go na nim bezpiecznie i stabilnie zamocować.

Po drugie, materiał. Polecamy zwłaszcza kapodastry wykonane ze stali nierdzewnej lub stopu metali.

Sprawdź też, czy kapodaster ma mechanizm regulacji napięcia. Dzięki niemu będziesz mógł dostosować siłę docisku do osobistych preferencji, co znacznie wpłynie na komfort używania tego dodatku.

Zwróć również uwagę na wygodę obsługi kapodastra i jakość dźwięku wydobywanego z instrumentu. Jeśli dokonujesz zakupu w naszym salonie stacjonarnym, możesz to sprawdzić na miejscu. Jeśli w sklepie internetowym i okaże się, że zamówiony kapodaster jednak nie spełnia Twoich oczekiwań – pamiętaj o darmowych i wygodnych zwrotach w RNR. U nas kupujesz bez ryzyka.

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 613 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-18
Szybko i konkretnie.
2024-05-27
Zamówienie zrealizowane szybko i rzetelnie.
pixel