2024-02-08

Martin D-19 190th Anniversary: zdobądź jedną z 3 gitar dostępnych w Polsce!

190 sztuk wyprodukowanych na całym świecie. 3 z nich w sprzedaży w naszym kraju. Tak wyglądają liczby dla gitary Martin D-19 190th Anniversary – jak sama nazwa wskazuje, mającej uświetniać okazałą rocznicę założenia firmy.

Wszystko zaczęło się w Nowym Jorku…

W pierwszej połowie XIX wieku Chris Martin, niemiecki imigrant, przybył do USA w poszukiwaniu wolności i świeżego otwarcia; jak tysiące ludzie przed nim i po nim.

Osiedlił się w Nowym Jorku, pod adresem 196 Hudson Street. To właśnie w tym miejscu powstał historyczny pierwszy warsztat lutniczy Martina.

Reszta to już historia; daleka od swego zakończenia – czego najlepszym dowodem jest ten piękny D-19 w odświeżonym, urodzinowym wydaniu.

Gitara, która uświetniła 200-lecie istnienia USA

Pierwszy D-19 pojawił się na rynku w 1976 roku, czyli dokładnie 200 lat po tym, jak Stany Zjednoczone uzyskały niepodległość.

Był to nie tylko sposób na demonstrację patriotyzmu, ale też ważny krok branży w kierunku poszanowania zasobów naturalnych. Wykonany ze świerku sitkajskiego top prezentował się nieco surowiej niż w innych modelach.

Nie oznaczało to bynajmniej, że gitara ta odstawała od swoich odpowiedników. Wręcz przeciwnie. W ręce muzyków trafiła jako bardziej ekskluzywna wersja kochanej przez nich D-18.

Z szacunkiem i troską o środowisko

Rocznicowy D-19 wykorzystuje w konstrukcji świerk adirondacki, który spędził trochę czasu w magazynach marki. Charakteryzuje go to samo piękno, co w wersji z lat 70.

Świerk pochodzący z gór Adirondack wykazuje się większą twardością, niż stosowany częściej świerk sitkajski. Posiada również gęstszą strukturę, co w efekcie sprawia, że cechuje go większa odporność na uszkodzenia mechaniczne i warunki atmosferyczne.

Gęstsza struktura drewna tworzy też specyficzne właściwości akustyczne, co czyni gitary wykonane z tego surowca łakomym kąskiem dla profesjonalnych muzyków.

Model ściśle limitowany

To gitara dla prawdziwych pasjonatów, która zachwyci zarówno brzmieniem, jak i unikalnym wyglądem.

Surowy limit do 190 egzemplarzy sprawi, że znajduje się ona na radarze setek, jeśli nie tysięcy kolekcjonerów z całego świata. Chcesz ich uprzedzić?

Zajrzyj koniecznie na stronę produktu i zamów Martin D-19 190th Anniversary, zanim zrobi to ktoś inny!

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 558 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-06
Reweleacyjny sprzęt, dostarczony w szybkim czasie, obsluga klientow na najwyższym poziomie. Gorąco polecam
2024-01-18
wszystko zgodnie z zamówieniem oraz czasem realizacji
pixel