2024-03-08

Ikona w nowym wydaniu – poznaj Martin D-18 StreetLegend!

Każda gitara Martin jest wyjątkowa i jedyna w swym rodzaju. Nic dziwnego, w końcu wszystkie są tworzone ręcznie w zaledwie dwóch fabrykach marki – w USA i w Meksyku.

Ale niektóre przyciągają wzrok bardziej od innych… I dziś pomówimy sobie właśnie o takiej gitarze.

Poznaj Martin D-18 StreetLegend.

Następca kultowej D-osiemnastki

Bazą jest model, który w historii muzyki zapisał się złotymi zgłoskami. Co tam zresztą czas przeszły – zapisuje się do dzisiaj, bo regularnie polują na niego zawodowi muzycy i kolekcjonerzy.

Mowa o D-18, na której tworzyły i nagrywały takie sławy, jak Kurt Cobain (jego osobisty egzemplarz widnieje dziś jako eksponat w muzeum Martina), Slash, Dan Auerbach, Brian May czy Neil YoungGdybyśmy mieli zamieścić pełną listę, byłaby dużo dłuższa. Gitara spotyka się bowiem z entuzjastycznym przyjęciem twórców z takich gatunków, jak szeroko pojęty rock, folk, blues, bluegrass czy oczywiście country.

Czym wyróżnia się edycja StreetLegend?

Pierwszym, co rzuca się w oczy, są postarzane elementy korpusu. Instrument już od pierwszego dnia będzie wyglądał jak Twój zgrany muzyczny kompan.

Nic w tym dziwnego, skoro za główne źródło inspiracji posłużyły modele D-18 ze wspomnianego muzeum Martina.

Gitara ma wykończenie satynowe, a jej tył i boki to mahoń – dzięki czemu nacieszysz uszy jasnymi wysokimi tonami i soczystym środkiem, przy imponującej głośności.

Dla kogo?

D-18 StreetLegend podbije niejedną scenę, choć gitary z postarzanym wykończeniem to przede wszystkim pożądany łup dla kolekcjonerów.

Chcesz mieć swój egzemplarz? Radzimy się pospieszyć!

Martin D-18 StreetLegend znajdziesz oczywiście u nas i już teraz możesz zapisać się na otrzymanie powiadomienia o jego dostępności – pytaj o niego również w sklepie w Warszawie.

A teraz czas na kilka fotek tego arcydzieła:

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 611 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
świetna gitara
2024-05-20
Witam serdecznie. Jestem bardzo zadowolony z obsługi i wysyłki która nastąpiła na drugi dzień po zamówieniu. Sprzęt jak na muzyka który gra juz trochę na innym sprzecie jest super i rozpoczął przygodę z nowym kompanem. Dziękuję pozdrawiam J F ;)
pixel