2023-12-18

9 powodów, dla których Martin 000JR-10E Shawn Mendes jest tak wyjątkową gitarą

Shawn Mendes, światowej sławy wokalista i autor piosenek, to jeden z najsłynniejszych współczesnych artystów związanych z marką Martin. Współpraca formalnie zawiązała się w 2022 roku, kiedy do sklepów muzycznych na całym świecie trafił model 000JR-10E Shawn Mendes.

Najważniejsze pytanie brzmi: czym wyróżnia się on na tle pozostałych gitar akustycznych Martin i gitar w ogóle?

Przygotowaliśmy aż dziewięć odpowiedzi, więc bez zbędnego przedłużania – sprawdźmy, o co chodzi z tym Martinem Shawna Mendesa.

1. Inspiracja unikalną gitarą

Model 000JR-10E Shawn Mendes czerpie inspirację z jednej z najbardziej cenionych gitar Martina – konkretnie z 000 z 1959 roku. Stała się ona nieodłączną częścią twórczości Kanadyjczyka od momentu, kiedy wpadła w jego ręce tuż po nagraniu debiutackiego albumu “Handwritten” w 2015.

Shawn Mendes: – Kiedy zobaczyłem ją w sklepie, od razu się zakochałem. To był mój pierwszy vintage’owy akustyk. Właściwie to Ryan Tedder [frontman OneRepublic] miał jedną taką w swoim studiu. Powiedział mi, gdzie mogę znaleźć podobną i od tego czasu stała się moją ulubioną gitarą.

2. Zmniejszony rozmiar, dopasowany do osób z mniejszą posturą

Gitara Mendesa jest pomniejszoną wersją klasycznego modelu 000. Czyni ją to idealnym wyborem dla młodszych fanów oraz osób o mniejszej posturze. Gra na niej to czysty, niczym niezakłócony komfort.

3. Podpis muzyka

Nadaje instrumentowi niepowtarzalnego charakteru i podkreśla jego związek z artystą. Nic dodać, nic ująć.

Ale swoje robi w tym temacie również…

4. Umiejscowienie sygnatury

Oryginalnym pomysłem jest umieszczenie autografu na trzecim progu, a nie na dwunastym, jak najczęściej ma to miejsce.

To nawiązanie do idoli Mendesa i ukłon w ich stronę – mowa o Edzie Sheeranie i Johnie Mayerze. A zwłaszcza o drugim z wymienionych.

Jak wyjaśnia Shawn: – Źródłem inspiracji jest tu gitara Johna Mayera, którą dostałem na dwudzieste pierwsze urodziny. Miała customowe zdobienie na jednym z pierwszych progów. Wyglądało to świetnie i pomyślałem sobie, że byłoby super zrobić taką niekonwencjonalną sygnaturę na mojej gitarze, żeby była jeszcze bardziej wyjątkowa.

5. Ekologiczne materiały

Gitara powstała z wykorzystaniem materiałów certyfikowanych przez organizację FSC, dbającą o lasy na całej planecie.

To zobowiązanie marki do zrównoważonego rozwoju i krok w stronę odpowiedzialnego pozyskiwania zasobów do tworzenia instrumentów; a przy okazji odzwierciedlenie poglądów samego Shawna Mendesa.

6. Inspiracja tatuażem muzyka

Na mostku możemy dostrzec dwie wygrawerowane laserowo jaskółki. To inspiracja, której nie trzeba tłumaczyć oddanym fanom artysty – stanowi nawiązanie do tatuażu na jego dłoni.

7. Ukryte teksty piosenek

Grawer poszedł w ruch również przy innej okazji. Wewnątrz korpusu uważne oko dostrzeże easter egg w postaci ukrytych tekstów piosenek Mendesa.

Taki detal podbija kolekcjonerski walor gitary i sprawia, że jest ona nie “tylko” wyjątkowym instrumentem do tworzenia równie wyjątkowej muzyki… Ale też takim, którego samo posiadanie daje czystą przyjemność.

8. Wsparcie szlachetnej sprawy

W ramach współpracy z Shawnem Mendesem i wypuszczeniem jego 000JR-10E, przedstawiciele marki Martin zobowiązali się do udzielenia pomocy szpitalowi dziecięcemu SickKids Hospital w Toronto, biorąc udział w programie Wonder of Music. Za całość odpowiada The Shawn Mendes Foundation.

Na czym polega program? Zajmuje się głównie udziałem muzyki w terapii chorych dzieci i sprawia, że tego rodzaju zajęcia są dostępne dla młodych pacjentów w Toronto.

To dla mnie bardzo ważny projekt – mówi Shawn. – Muzyka zawsze była ważną częścią mojego życia i pomogła mi na wiele sposobów, więc to prawdziwa przyjemność, móc podzielić się tą magią z dziećmi w potrzebie.

9. Gitara zaprojektowana dla początkujących

To (prawdopodobnie) najlepszy wybór dla początkujących z wysokimi wymaganiami. Instrument zaprojektowano nie tylko pod kątem zyskania jak najlepszych parametrów akustycznych czy imponujących walorów estetycznych.

Główną ideą miało być to, aby podarować fanom Shawna gitarę, która będzie odpowiednim startem dla ich własnej muzycznej drogi.

Mendes: – To niesamowite uczucie: widzieć jak grają na niej ludzie, szczególnie ci piszący swoje utwory. Moment, w którym dostałem własną pierwszą gitarę, był dla mnie wielkim wydarzeniem, więc chciałem, aby mój sygnowany model był przystępny cenowo dla każdego młodego muzyka; żeby mógł rozpocząć własną karierę… albo po prostu zakochać się w grze na instrumencie. Uwielbiam tę myśl, że dla wielu osób może to być ich pierwsza gitara.

Jeśli więc czujesz podobnie, jak cytowany wyżej patron tego modelu… czym prędzej skorzystaj z faktu, że wciąż mamy u nas gotowe do akcji gitary Martin Shawn Mendes 000JR-10E!

Zaufane Opinie IdoSell
4.89 / 5.00 558 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-02-09
Szybki czas realizacji :)
2024-02-06
Reweleacyjny sprzęt, dostarczony w szybkim czasie, obsluga klientow na najwyższym poziomie. Gorąco polecam
pixel